25.11.2021 14:30 3 AB/TTM

Dzienny Dom Seniora w Celbowie oficjalnie otwarty

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Seniorzy mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, artystycznych, planowane są wycieczki i inne wydarzenia - Dom Seniora w Celbowie już działa. Dzięki inwestycji seniorzy mogą rozwijać swoje zainteresowania i miło spędzać wolny czas.

Dzienny Dom Seniora powstał we współpracy gminy Kosakowo, Pucka i Władysławowa. Głównym celem budowy takich miejsc jest aktywizacja seniorów w sferze społecznej.

Zależy nam na tym, żeby na terenach wiejskich i w małych miastach powstawały obiekty, które będą opiekować się seniorami. Często bywa tak, że seniorzy czują się opuszczeni przez własne rodziny, a mają jeszcze aspiracje, chcą zdobywać nową wiedzę, chcą rozumieć otaczający świat, który szybko się zmienia. Cieszę się, że na skutek ważnego projektu o wartości blisko 12 mln zł realizowanego w gminie Puck, udało się stworzyć takie miejsca, gdzie docelowo będą prowadzone zajęcia dla 600 seniorów - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

W miejscu wybudowania domu seniora wcześniej funkcjonowała szkoła. Koszt realizacji inwestycji w Celbowie wyniósł 3,2 mln zł.

Wcześniej tutaj była szkoła podstawowa, która funkcjonowała od lat 50. Ilość dzieci bardzo mocno zmniejszyła się. Wystąpiliśmy do kuratorium o zamknięcie szkoły, po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami. Ostatecznie szkoła została zamknięta, wpadliśmy na pomysł, żeby stworzyć dzienny dom pobytu dla seniora - mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Placówka w Celbowie działa od 28 października. Na chwilę obecną w zajęciach uczestniczy 20 seniorów. Dom oferuje wiele aktywności dla członków przez cały dzień.

Nie ma osoby która by narzekała i nie była zadowolona. Dom oferuje usługi opiekuńcze przez 8 godzin. Oferuje zajęcia terapeutyczne, wsparcie w postaci zajęć ogólnousprawniających. Seniorzy mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, artystycznych. Będziemy planować wycieczki i dostosujemy do potrzeb seniorów kolejne wydarzenia - mówi Katarzyna Wojtowicz, kierownik domu seniora w Celbowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Obecnie w domu seniora jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisywanie odbywa się poprzez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24