24.11.2021 12:00 1 AB/TTM

Zaległy projekt budżetu obywatelskiego w Redzie zrealizowany

Fot.TTM

Ze względu na pandemię, wiele projektów budżetu obywatelskiego nie zostało zrealizowanych. Tak było w przypadku remontu boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie. Po roku obiekt został oficjalnie oddany do użytku.

W 2020 roku projekt renowacji boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Redzie został zgłoszony do budżetu obywatelskiego i po osiągnięciu wystarczającej ilości głosów mieszkańców, miał zostać zrealizowany. Z powodu sytuacji pandemicznej w Polsce realizacja inwestycji została przesunięta. We wtorek (23 listopada) 2021 roku obiekt oficjalnie został oddany do użytku.

To ostatni z projektów tamtego roku. Koszt całego projektu to 89 tys. zł - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.

Boisko asfaltowe od lat wymagało przebudowy. Nawierzchnia była popękana, oraz brakowało potrzebnego wyposażenia, które ułatwiłyby uczniom lekcje WF-u.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM

Boisko w zasadzie pamięta początki szkoły, jest tutaj asfalt leżący ponad 50 lat. Był dość zniszczony, poza tym to boisko nie miało żadnej infrastruktury. Nawierzchnia nie uległa wielkiej poprawce, ponieważ nie wystarczyło na to pieniędzy, natomiast na pewno bardzo poprawił się wygląd. Są też nowe urządzenia, nowe stanowiska do piłki każdego rodzaju - informuje dyrektor szkoły Iwona Nowicka.

Obiekt został wyposażony w cztery kosze, dwie bramki do piłki ręcznej, a także siatkę, która rozwieszana jest na środku. Rozmieszczone zostały także piłko-chwyty, które mają zabezpieczyć piłkę przed wybiciem poza obiekt szkoły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24