23.11.2021 16:00 7 AB/UM Wejherowo

Otrzymaj dotacje i zmień ogrzewanie na bardziej ekologiczne

Źródło: pixabay.com

Wejherowo dofinansowuje zmianę starych pieców w domach jednorodzinnych na ogrzewanie bardziej ekologiczne. Wystarczy wypełnić wniosek. Dotacje na nowe piece mogą wynieść nawet ponad 50 proc. Wszystko w ramach programu "Czyste Powietrze".

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają możliwość zmienić ogrzewanie na piec gazowy, miejską sieć ciepłowniczą czy pompę ciepła. Właściciele takich domów mogą skorzystać z dotacji na wymianę pieców i ogrzewania w ramach programu "Czyste Powietrze".

Mieszkańcy Wejherowa mogą składać wnioski z programu „Czyste Powietrze”, które przyznaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Na mocy zawartego porozumienia między miastem a WFOŚIGW, właściciele budynków jednorodzinnych w Wejherowie mogą uzyskać pomoc bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Wejherowie, bez konieczności wyjeżdżania do Gdańska - informuje Urząd Miasta Wejherowo.

Możliwe są dotacje m.in. na zakup i montaż kotła na pellet. Przy podstawowym poziomie dofinansowania dotacja wynosi 9 000 zł., czyli nie więcej niż 45 proc. poniesionych kosztów, natomiast przy podwyższonym poziomie dotacja to 12 000 zł. czyli nie więcej niż 60 proc.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24