22.11.2021 16:00 45 WH/TTM

Zniknął wrak z pobocza krajowej szóstki - ‘To koniec pewnej historii’

Fot. TTM

„Wyciągają najsłynniejsze bmw”, „wreszcie zabierają wrak”, „zniknął pomnik przyrody” - relacjonowali Czytelnicy. Dokładnie pół roku w rowie przy krajowej szóstce w Redzie leżał wrak samochodu, aż w końcu został usunięty w poniedziałek (22 listopada).

Wszystko rozpoczęło się 22 maja, kiedy w pobliżu skrzyżowania z ul. Drogowców dachował samochód osobowy. Więcej o tym tutaj.

Od tego czasu uszkodzony pojazd leżał na poboczu. Dni mijały, kolejne części samochodu znikały. Po kilku tygodniach pojawiły się nawet ograniczniki. Wzbudzał niemałą sensację wśród mieszkańców, jak i turystów.

Usunięcie go nie było jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Z racji tego, że auto leżało na poboczu, usunąć powinien go właściciel – a ich było kilkunastu. O sprawię pisaliśmy na łamach naszego portalu.

Głos w tej sprawie zabrał urząd miasta w Redzie.

Pan burmistrz, radni, przewodniczący rady miejskiej próbowali sprawić, aby nastąpiło usunięcie tego wraku. Burmistrz nie mając właściwych kompetencji do tego, próbował za pośrednictwem urzędu doprowadzić do tego usunięcia. Wielokrotnie była prowadzona korespondencja z GDDKiA i policją. Dzięki tym wszystkim staraniom i innych służb cieszymy się, że usunięto ten wrak – mówi Joanna Frankowska, kierownik referatu bezpieczeństwa i ochrony środowiska w redzkim magistracie.

Po blisko sześciu miesiącach przy szczątkach bmw pojawiła się tabliczka „Pomnik przyrody prawem chroniony”. Zjawisko było chętnie komentowane w mediach społecznościowych. Następnego dnia tabliczka zniknęła.

Fot. Czytelnik N24

Natomiast w niedzielę (21 listopada) pojawił się transparent z hasłem „Zasłona wstydu”.

Fot. Czytelnik N24

Jak widać to poskutkowało, bo już w poniedziałek (22 listopada) po godzinie 10:00 pojawiła się laweta, która zabrała pojazd. Sprawa była szeroko komentowana na naszym Facebooku.

Koniec pewnej historii, Od tej pory życie nie będzie już takie samo, dla niektórych stał się nawet punktem orientacyjnym - czytamy w komentarzach.

Fot. Czytelnik N24 Fot. Czytelnik N24 Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Tak zakończyła się półroczna historia wraku na poboczu krajowej szóstki w Redzie.

????Usunięcie wraku przy DK6 w Redzie ????

To już jest koniec! Wrak, który leżał przy DK6 w Redzie, został usunięty. ???? ????Mieszko Weltrowski/ Twoja Telewizja Morska

Opublikowany przez Nadmorski24.pl Poniedziałek, 22 listopada 2021

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24