22.11.2021 17:00 10 AB/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo przegrywają po świetnym meczu z liderem ligi

Facebook.com/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo po bardzo wyrównanym i dobrym meczu przegrali na wyjeździe Sokołem Kościerzyna 28:29. Losy spotkania ważyły się do samego końca, a Tytani pokazali, że pomimo problemów kadrowych potrafią rywalizować, jak równy z równym z najlepszymi w lidze.

Tytani jechali do Kościerzyny z wielkimi nadziejami. Rywalem był jednak zespół, który w tym sezonie wygrał wszystkie spotkania. Na dodatek, przed meczem z gry wypadł jeden z najważniejszych piłkarzy ręcznych wejherowian - Radosław Sałata. Ze względu na problemy kadrowe trener zdecydował, że w meczu zagra Rafał Wicki, który walczy z kontuzją barku.

Ze względu na to że wypadło mi kilku zawodników, zdecydowaliśmy z Rafałem Wickim, że zagra w tym meczu. Na boisku dał z siebie wszystko. Miałem problem, ponieważ z gry wypadł mi Radek Sałata. Niestety nie mógł zagrać. Na tym meczu nie zagrało w sumie trzech nominalnych środkowych rozgrywających. Nie było kim grać dlatego wystawiłem na środku najbardziej doświadczonych zawodników - mówi Robert Wicon, trener Tytanów.

Pomimo poważnych problemów kadrowych Tytani rozegrali bardzo dobry mecz, w drugiej połowie prowadzili prawie do samego końca spotkania. Piłkarze ręczni z Kościerzyny wyrwali im zwycięstwo w ostatnich sekundach spotkania.

Przede wszystkim jestem bardzo dumny z postawy chłopaków na boisku. Pokazali naprawdę fajny handball, serce do gry. Druga połowa była rewelacyjna. Wszyscy powalczyli. Zabrakło szczęścia, może chłodnej głowy. Na minutę przed końcem był remis, my mieliśmy piłkę, oni mieli karę. Graliśmy w przewadze, powinniśmy to rozegrać na tyle, żeby doprowadzić do czystej sytuacji rzutowej. Powinniśmy ten mecz wygrać - dodał Robert Wicon.

Tytani Wejherowo kolejny mecz zagrają w niedzielę (28 listopada). Ich rywalem będzie Usar Kwidzyn. Początek spotkania o 17:00 na hali Samochodówki w Wejherowie.