22.11.2021 12:00 0 AB/TTM

Kaszub Cup oficjalnie wystartował

Fot. Karina Labuda/TTM

Dzieci z rocznika 2012 zainaugurowały cykl turniejów Kaszub Cup. Na boisku spotkało się osiem drużyn. W turnieju piłki nożnej nie było przegranych - tradycyjnie w rozgrywkach nie prowadzono klasyfikacji, a wszystkie drużyny otrzymały medale za zajęcie pierwszego miejsca.

W sobotę (19 listopada) na hali GOSRit Luzino odbył się pierwszy tegoroczny turniej z cyklu Kaszub Cup. W wydarzeniu wzięło udział osiem zespołów z całego województwa z rocznika 2012. Ze względu na pandemię, nie zgłosiły się zespoły z innych regionów Polski. W każdym turnieju wystąpi przynajmniej jedna drużyna z Luzina.

Od 13 lat na luzińskiej hali organizujemy turniej Kaszub Cup, który niezmiennie cieszą się zainteresowaniem klubów nie tylko z naszego regionu. Jest to okazja żeby zobaczyć radość dzieci, które na sportowo spędzają swój wolny czas. Chcemy zarażać nasze luzińskie dzieci, żeby ten sport uprawiały, dlatego też w każdym turnieju będą grać zespoły z Luzina - mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany, mimo, że rozegrane zostały w nietypowy sposób. Zawodnicy nie rywalizowali ze sobą o wygraną w turnieju.

Nie ma klasyfikacji zespołów. Każdy otrzymuje nagrodę za pierwsze miejsce, ale ta wewnątrz - zespołowa rywalizacja też jest ważna, bo wtedy chłopcy się rozwijają. Poziom stresu musi być w takich meczach. Jak będą tylko grali dla zabawy, to umiejętności nie będą szły do góry - twierdzi Paweł Buzała, trener Akademii Piłkarskiej Karol Piątek.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM

Kolejny turniej odbędzie się już w sobotę i niedzielę (27 - 28 listopada), kiedy na hali spotkają się dzieci z rocznika 2011.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24