17.11.2021 17:00 36 AB/KPP w Wejherowie COVID-19

Kolejne mandaty za wykroczenia związane z obostrzeniami

źródło: KPP Wejherowo

Codziennie policjanci z Wejherowa interweniują wobec osób, które nie stosują się do obostrzeń. Tylko we wtorek (16 listopada) ujawnili 120 wykroczeń, większość z nich zakończyła się mandatami.

Policjanci z Wejherowa codziennie prowadzą działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przypominają o obowiązujących zasadach, które każdy powinien przestrzegać.

W ramach codziennych służb policjanci sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz goście w naszym powiecie, stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. Regularnym sprawdzeniom podlegają m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, autobusy i pociągi oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują nakazy dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczką - poinformowała Anetta Potrykus, rzecznik KPP Wejherowo.

We wtorek (16 listopada) działania zostały wsparte przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa wczoraj policjanci ujawnili 120 wykroczeń, z których spora część zakończyła się ukaraniem mandatem karnym, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, w pozostałym zakresie stosowano także pouczenia oraz zwrócenia uwagi - dodaje rzecznik.

źródło: KPP Wejherowo

Działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa są prowadzone na bieżąco.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24