06.11.2021 10:00 11 NW/pomorskie.eu/Port Lotniczy w Gdańsku

Nowe destynacje z gdańskiego lotniska na zimę

Fot. Port Lotniczy w Gdańsku

Port Lotniczy w Gdańsku oferuje loty na blisko 60 lotnisk w całej Europie. Niedawno pojawiła się nowa, zimowa siatka połączeń, w której oferowane są nowe destynacje.

Sytuacja gdańskiego lotniska w ostatnim czasie przechodziła trudne chwile, czego „zasługą” jest Covid-19. Powoli jednak branża lotnicza podnosi się i rozwija. Przywracane są dawne kierunki lotów oraz pojawiają się nowe.

Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży – informuje Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy PLG. Od 31 października w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy obowiązuje zimowa siatka połączeń, która oferuje nam loty na blisko 60 lotnisk w 18 krajach Europy. Pojawiły się także dwa nowe kierunki.

Pierwszy z nich to hiszpańska Walencja. Od 2 listopada, dwa razy w tygodniu będą tam latać linie Ryanair. Jest też połączenie na północ – od 16 grudnia w czwartki i niedziele będziemy mogli udać się w podróż do Narviku.

Od 1 listopada ponownie można będzie polecieć z Gdańska do Helsinek. Kursy odbywać będą się cztery razy w tygodniu przez linie Finnair. Powracają też połączenia do stolicy Austrii Wiednia i do irlandzkiego Cork.

Jak czytamy na pomorskie.eu, zimą będzie można skorzystać z trzech kierunków krajowych : do Warszawy, Krakowa i do Lublina. O ile loty do Warszawy i Krakowa realizowane będą codziennie, to do stolicy województwa lubelskiego samoloty będą latać raz w tygodniu.

Wizz Air będzie latał zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Trójmiasta do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

KLM wyśle samoloty do Amsterdamu, SAS do Kopenhagi, Lufthansa obsłuży loty do Frankfurt/Main i Monachium, Eurowings do Dusseldorfu,a  Norwegian do  Oslo-Gardermoen


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24