04.11.2021 15:30 0 AB/UM Hel

Kupią quada dla OSP w Helu - projekt wygrał w budżecie obywatelskim

źródło: UM Hel

Głosowanie w konsultacjach społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego w Helu zostało rozstrzygnięte. Wygrał pomysł zakupu quada dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Projekt ma zostać zrealizowany do końca tego roku.

Do komisji wpłynęło pięć projektów, z czego jeden został przez nią odrzucony. Do urny wyborczej trafiło 150 kart mieszkańców, którzy zdecydowali się zagłosować. W sumie zagłosowało 490 osób wliczając w to głosowanie internetowe, 24 głosy zostały uznane za nieważne. Mimo że wszystkie pomysły są potrzebne miastu w ramach budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowany tylko ten, który otrzymał największą ilość głosów.

Wygrał projekt zakupu quada na potrzeby naszej OSP. Mieszkamy w miejscu gdzie 90 proc. stanowią tereny leśne. Nasi strażacy często muszą udzielać pomocy, nie raz taki quad jest konieczny żeby dojechać w nietypowe miejsca. Ten projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku - mówi Mirosław Wądołowski burmistrz Helu.

źródło: UM Hel źródło: UM Hel

Drugie miejsce zajął projekt odbudowy helskiej ścieżki zdrowia przy szlaku spacerowym. Pomimo tego, że ten pomysł nie wygrał w ramach budżetu obywatelskiego, najprawdopodobniej także zostanie zrealizowany.

Myślę że w naszym budżecie też znajdą się środki, aby go zrealizować. Ten projekt nie jest kosztowny, wynosi poniżej 20 tys. zł. Zauważyliśmy duże zaangażowanie pomysłodawców z projektu, ale także zaangażowanie mieszkańców. Ten projekt też wykonamy. Jest to fajna inicjatywa, my czyli urzędnicy nie zawsze wpadamy na takie pomysły, ale jeśli został przedstawiony dobry plan, to nie warto czekać i należy wykonać go wcześniej - dodaje burmistrz.

Co roku na budżet obywatelski w mieście Hel przeznaczonych jest 50 tys. złotych. W poprzedniej edycji miasto także zrealizowało dwa projekty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24