28.10.2021 17:00 0 PM/KWP Gdańsk

Akcja 'Znicz' na Pomorzu

Fot. archiwum

Od piątku (29 października) do poniedziałku (1 listopada) na drogach województwa pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonach wielu nekropolii nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Od 29 października do 1 listopada pomorska policja będzie nadzorowała ruch w pobliżu cmentarzy. Jak co roku na drogach będzie więcej patroli policji oraz innych służb, których głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich. W wielu miejscach zmieniona zostanie organizacja ruchu, wprowadzone zostaną zakazy parkowania oraz drogi jednokierunkowe. Przed wyjazdem w kierunku cmentarza warto zapoznać się aktualną sytuacją na drogach.

Przy największych cmentarzach w naszym regionie policjanci będą kierowali ruchem. Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do wydawanych przez nich poleceń oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych - informuje policja.

Na drogach całego kraju przewiduje się znaczne natężenie ruchu oprócz zmian w organizacji ruchu, należy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz prędkość.

Przypominamy także o podstawowych zasadach przed wyruszeniem w drogę:

— przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt, gaśnicę), potrzebne dokumenty,

— przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany,

— zaplanuj sobie trasę podróży oraz bezpieczne miejsca do odpoczynku

— w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych, gdy podróżujesz z dziećmi,

— dostosuj prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych,

— zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu,

— pamiętaj o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach

— wyraźnie i odpowiednio wcześniej, w sposób widoczny i zrozumiały dla innych uczestników ruchu, sygnalizuj swoje zamiary na drodze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24