29.10.2021 09:40 9 AB

Zmiany w organizacji ruchu podczas Wszystkich Świętych

Fot. Pomorska Policja

Z racji zbliżających się obchodów Święta Wszystkich Świętych, Wejherowo ogłasza zmiany w organizacji ruchu drogowego. Do usprawnienia ruchu wokół cmentarzy dojdzie także w innych miastach.

Zeszłoroczne Obchody Wszystkich Świętych odbyły się przy zamkniętych cmentarzach ze względu ma trwającą wtedy pandemię koronawirusa. W tym roku cmentarze są otwarte, a to oznacza że tłumy będą się tam gromadzić. Policjanci w Wejherowie rozpoczną akcję usprawniania ruchu drogowego już od piątku (29 października), a potrwa ona do wtorku (2 listopada). Kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Zmianie ulegnie także dojazd do cmentarza.

Dojazd do cmentarza przy ulicy ks. Roszczynialskiego został wyznaczony ulicami 12 Marca, Sikorskiego i Odrębną do parkingu przy ul. Roszczynialskiego, na który wjazd i wyjazd będzie możliwy tylko od strony Gniewowa. Wszystkie dojazdy do ul. Roszczynialskiego (drogi poprzeczne od ul. Wniebowstąpienia do ul. Odrębnej) będą zamknięte. W miejscach przecinania się tych ulic zostaną ustawione zapory z oznakowaniem B-1 „zakaz ruchu” lub ustawione posterunki stałe. Ulicą Roszczynialskiego (od ul. Wniebowstąpienia do ul. Odrębnej) poruszać się będą mogły jedynie autobusy komunikacji zbiorowej, pojazdy taxi oraz rowery. Pojazdy oznaczone kartą dla osoby niepełnosprawnej nie będą mogły poruszać się ul. Roszczynialskiego. Kierowcy pojazdów oznaczonych kartą dla osoby niepełnosprawnej będą mogli zatrzymać się na parkingu przy ul. Roszczynialskiego w specjalnej wyznaczonej strefie dla tego typu pojazdów (31 miejsc usytuowanych blisko cmentarza) - poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik KPP Wejherowo.

Dodatkowo w Wejherowie w poniedziałek (1 listopada) zostanie wyznaczony dodatkowy parking na około 60 miejsc przy ulicy Wschodniej i Poprzecznej. Natomiast we wtorek (2 listopada) w rejonie starego cmentarza przy ulicy Sportowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

W Rumi od 30 października do 1 listopada dojdzie do kilku zmian w organizacji ruchu na ulicy Górniczej, Stalowej, Hutniczej, Tkackiej, Włókienniczej i Rybaków. Więcej informacji tutaj.

W Redzie ruch pojazdów przy ulicy Gniewowskiej zostanie ograniczony. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 udostępniony zostanie parking. Zaleca się także zostawianie samochodów trochę dalej od cmentarza. Od 30 października do 1 listopada zmienią się kursy autobusów. Linia nr 17 zapewni większy autobus, który pomieści do 90 osób. Dodatkowy autobus zostanie podstawiony na kursy linii 17 1 listopada o 9:32 z dworca PKP i o 10:58 z cmentarza na dworzec.

W Gdyni także dojdzie do dużych zmian. Na ulicy Witomińskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Z ulicy Śląskiej w ulicę Warszawską będą mogły skręcać tylko autobusy ZKM Gdynia. Na ulicy Kieleckiej wprowadzone będą dwa pasy ruchu w kierunku Witomińskiej. Parkować będzie można na pasie ruchu ulicy Witomińskiej pomiędzy ulicą Zielną a bramą cmentarza.

W Kosakowie ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicy Rzemieślniczej w kierunku ulicy Rumskiej. Tam również będzie zakaz zatrzymywania się. Objazd do cmentarza przez Pierwoszyno będzie poprowadzony ulicami Żeromskiego, Kaszubską, Rumską i Rzemieślniczą.

źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: UM Reda źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: UM Rumia źródło: UM Rumia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24