18.10.2021 13:30 0 EWA

‘Muzyka czyni cuda’ pomagając chorym dzieciom

fot. TTM

Światowej sławy artyści zabrali słuchaczy Filharmonii Bałtyckiej do krainy znanych operowych arii by wesprzeć chore dzieci z Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Koncert „Muzyka czyni cuda” odbył się już po raz siódmy. Tradycyjnie był poprowadzony przez włoskiego dyrygenta Gianluca Marciano, związanego przede wszystkim z teatrami operowymi w Serbii i Gruzji, ale często występującego z orkiestrami takimi jak m.in. Royal Philharmonic Orchestra czy English Chamber Orchestra. Solistą był Joseph Calleja, który był wybrany w 2012 roku Artystą Roku magazynu „Gramophone”.

Dla nas każde spotkanie z publicznością jest niezwykle ważne. Muzyka - ona jest przestrzenią, ale potrzebuje tego, który słucha – podkreślał Roman Perucki, dyrektor polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Operowy repertuar przyciągnął wielu wielbicieli wokalistyki, ale i tych, którzy chcą wesprzeć chore dzieci i pokazać, że „Muzyka czyni cuda”.

Chcielibyśmy kupić specjalny elektrostymulator dla dzieci, który pozwoli nam lepiej operować wady wrodzone dolnej cześć przewodu pokarmowego. Mamy nadzieje, że też uda się wybudować plac zabaw dla dzieci przy klinice – informował prof. Piotr Czauderna, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Koncert charytatywny odbywa się raz w roku, a współpraca kliniki z filharmonia rozpoczęła się już 8 lat temu.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24