16.10.2021 10:29 8 NW/GUS/UG Kosakowo

W gminie Kosakowo chce się mieszkać

Źródło:UG Kosakowo

Główny Urząd Statystyczny przygotował ranking miejsc, do których najchętniej przeprowadzają się Polacy. Na wysokim, czwartym miejscu znalazła się gmina Kosakowo.

W zestawieniu GUS uwzględniono saldo migracji w przeliczeniu na 1000 mieszkańców danego miasta/gminy. Saldo migracji to różnica między liczbą osób przeprowadzających się do danego miasta/gminy, a liczbą osób, które się z niej wyprowadziły. Jeśli saldo jest dodatnie, to znaczy, że więcej osób przeprowadza się do danego miasta/gminy niż z niego wyprowadza.

Z danych GUS wynika, że rośnie liczba mieszkańców Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. W ciągu pół roku przybyło 1125 osób. W OMGGS-ie mieszka 1 625 580 osób, a wśród nich jest 839 357 kobiet i 786 223 mężczyzn.

Wysokie, czwarte miejsce w rankingu „Dokąd Polacy najchętniej się przeprowadzają” zajmuje gmina Kosakowo, której saldo wynosi +44,4.

Analizując dane GUS dotyczące wszystkich miast i gmin można zauważyć, że w zdecydowanej większości polskich miast ich mieszkańcy masowo przeprowadzają się do okalających je mniejszych miejscowości. Przeprowadzka z mieszkania w bloku lub kamienicy do własnego domu pod miastem to trend, zwany suburbanizacją i jest obecnie najsilniejszym trendem w Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24