11.10.2021 09:45 9 EWA

Pierwsze 'shinrin yoku' za nami

fot. Monika Wejer / TTM

Na polskie salony rekreacji i wypoczynku wkroczyło shinrin yoku, czyli japońska metoda na oczyszczenie i doświadczanie natury dookoła nas. Dzięki niej możemy zanurzyć się w pełni w leśnej aurze i zadbać o swoje zdrowie. Pierwsza kąpiel leśna odbyła się w powiecie puckim podczas spaceru po Puszczy Darżlubskiej.

W sobotę (9 października ) odbył się terapeutyczny spacer z certyfikowaną przewodniczką z Forest Therapy Institute. Spacer trwał około trzech godzin i podczas wędrówki uczestnicy wykonywali szereg ćwiczeń uważnościowych, oddechowych, wyobrażeniowych pozwalających skupić się na tym, aby cały organizm wszedł w stan „trawienia i regeneracji”. Zwracali uwagę na na to jaki kształt i odcień miały liście, jak wiatr dotykał ich skóry, czy jak i na którą stronę padało słonce.

Te spacery są profilaktyką zdrowia psychicznego i fizycznego, mają one sprawić, że zwolnimy tempo. W dzisiejszym czasie jesteśmy bardzo zabiegani to szkodzi naszym hormonom i naszemu ciału – zwraca uwagę Paulina Szmidtke – Przybylska, przewodniczka sobotnich kąpieli leśnych.

fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM

Kolejna leśna kąpiel organizowana przez Lokalną Organizacje Turystyczną „Kaszuby Północne” i powiat pucki przewidziana jest na sobotę ( 16 października) w Helu. Miejsce można rezerwować mailem: [email protected] Szczegółowe informacje nt. godziny i miejsca zbiórki będą podane mailowo na kilka dni przed wydarzeniem.

Więcej o metodzie shinrin yoku można poczytać w naszym artykule..


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24