01.10.2021 16:00 47 PM/KWP Gdańsk

Prawie 600 osób naruszyło zakazy pandemiczne

Fot. KWP Gdańsk

Zakazy pandemiczne mimo że są złagodzone, wciąż trwają – apelują policjanci, którzy kontrolują ich respektowanie. Mundurowi prowadzą kontrole między innymi w pociągach oraz w środkach komunikacji miejskiej i sprawdzają, czy osoby stosują się do obowiązujących tam zasad. W myśl obowiązujących przepisów to właśnie w tych miejscach powinniśmy korzystać z maseczek – informuje policja.

Od początku tygodnia mundurowi z Gdańska interweniowali w stosunku do prawie 600 osób, które naruszyły zasady wynikające z obowiązujących nakazów i zakazów pandemicznych.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Pomimo złagodzenia przepisów i zaleceń dotyczących covid-19, pandemia nadal trwa, a koronawirus wciąż stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki obowiązuje w pomieszczeniach zamkniętych, np. w transporcie zbiorowym czy w sklepach – czytamy na stronie pomorskiej policji.

Gdańscy policjanci kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane. Funkcjonariusze sprawdzają także napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących zasad. Policjanci przeprowadzają kontrole między innymi w pociągach. Podczas kontroli zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24