18.09.2021 19:32 1 Kwt

Wspólna wyprawa rowerowa mieszkańców dwóch gmin

fot. TTM

Mieszkańcy gminy Puck i gminy Krokowa wzięli udział w rajdzie rowerowym szlakiem Swarzewo-Krokowa. Wydarzenie odbyło się w sobotę (18 września).

Przejazd rowerowy szlakiem Swarzewo-Krokowa przyciągnął mieszkańców okolicznych miejscowości. W wydarzeniu wzięli udział między innymi przedstawiciele gminy Krokowa i gminy Puck.

Trasę znam bardzo dobrze, ona istnieje od 2011 roku. Także miałem wielokrotnie możliwość przejechania tej trasy. Jest ona malownicza, urocza, spokojna, z przyrodą na ty, czego chcieć więcej. Nikt nie zakłóca pięknej jazdy rowerem. Jest to bardzo uczęszczana ścieżka rowerowa dla celów komunikacyjnych, ale też rekreacyjnych. Mieszkańcy masowo korzystają z tej ścieżki. – informuje Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Uczestnicy wydarzenia z gminy Puck wyjechali rowerami z miejscowości Gnieżdżewo, zaś z gminy Krokowa zbiórka rowerzystów poprzedzona była uroczystym otwarciem ścieżki i odbyła się na miejscu postojowym w Krokowej.

Ścieżka rowerowa przeszła modernizację. Są między innymi nowe ubikacje samoczyszczące, są miejsca postojowe, ławki, stoliki, nowa nawierzchnia na ścieżce rowerowej, także nowe kamery w trudnych miejscach, nowe oznakowanie. Razem wspólnie z gminą Puck połączyliśmy dworzec kolejowy z Krokowej ze ścieżką aż do Gnieżdżewa i dalej można się przejechać na ścieżkę Swarzewską, dojechać na Hel i wrócić do Gdyni. Także mamy kompleks ścieżek z których możemy skorzystać – mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Spotkanie rowerzystów jadących z obu gmin odbyło się przy miejscu postojowym w Radoszewie.

Na zakończenie rajdu, uczestnicy otrzymali poczęstunek do którego przygrywała lokalna kapela.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24