17.09.2021 14:30 0 WH/TTM

Wejherowska SP6 świętuje 70-tkę

Fot. TTM

Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie w tym roku obchodzi 70-lecie. Placówka zainaugurowała cykl przygotowań do hucznych obchodów – stworzono „żywy” napis oraz ruszyła interaktywna i edukacyjna gra.

Już 8 października wejherowska szóstka będzie świętować 70 lat. W czwartek (16 września) rozpoczęto przygotowania do wydarzenia.

Cała nasza szkolna społeczność intensywnie pracuje nad przebiegiem uroczystości. Nagraliśmy żywy napis na boisku szkolnym. Stworzyliśmy także grę edukacyjną, która jest dostępna na stronie i korzystać z niej mogą nasi uczniowie. Atrakcji będzie niezwykle dużo zarówno dla uczniów, jak i całej społeczności szkolnej – wylicza Piotr Litwin, dyrektor wejherowskiej SP6 w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

W internetowej zabawie „Przygoda w mojej szkole”, uczniowie będą zwiedzać poszczególne pomieszczenia szkoły i odgadywać hasła. To połączenie zabawy z nauką.

Pomysł na to pojawił się w trakcie zdalnego nauczania. Tego typu grę testowaliśmy wcześniej, dzieci są już do tego przyzwyczajone. Trzeba było wtedy formy i metody nauczania dostosować tak, aby nasze lekcje były atrakcyjne. Każdy w tej grze znajdzie dla siebie. Kształcimy sprawności rachunkowe, umiejętność czytania ze zrozumieniem i poruszanie się w przestrzeni – wyjaśnia Agnieszka Ziębakowska, nauczycielka.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Ponadto młodsi uczniowie z klas 1-3 przygotowują specjalny tort oraz malują koszulki z logiem patrona Tadeusza Kościuszki.

Robimy tort ze styropianu, na którym są świeczki i babeczki z plasteliny. Podoba mi się bardzo nasza praca – mówi Liliana z trzeciej klasy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24