13.09.2021 11:43 3 EWA

Nie słowem lecz czynem, Telewizja Kablowa Chopin wyróżniona

fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

Re non verbis (łac. nie słowem, lecz czynem) – z takim hasłem w sobotę z okazji jubileuszu 70-lecia, Technikum Łączności w Gdańsku rozdało statuetki za wybitne zaangażowanie w rozwój kształcenia zawodowego, wśród wyróżnionych placówek znalazła się Telewizja Kablowa Chopin.

Technikum Łączności w Gdańsku powołało do życia przez ten długi okres funkcjonowania prawie 20 tysięcy absolwentów między innymi techników elektroników, programistów, czy szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. Dzięki współpracy z szeroką gamą rożnych pracodawców wielu absolwentów zdobywa doświadczenie już podczas swojej szkolnej drogi, co potwierdza między innymi profesor Politechniki Gdańskiej.

Miałem to szczęście, że trafiłem do Technikum Łączności już jako radio amator i elektronik, a w szkole rozwinąłem nie tylko wiedzę, ale i pasje, co spowodowało, że całe moje życie zawodowe to elektronika i telekomunikacja - mówi profesor Andrzej Czyżewski, absolwent technikum.

Podczas sobotniego Jubileuszu w murach Filharmonii Bałtyckiej uhonorowano 22 instytucje, które przyczyniły się do tego że szkolnictwo w Technikum jest na wysokim poziomie, a uczniowie mają szerokie pole możliwości by doskonalić i rozwijać swoje umiejętności, statuetką Re non verbis - wyróżniono Telewizję Kablowa Chopin.

Duże wyróżnienie i też zaskoczenie, że zostaliśmy docenieni. W szkolnictwie zawodowym działamy od kilku lat i zdecydowanie jest to uwieńczenie naszej współpracy, warto pomagać i my pomagamy - mówi Bogdan Łaga, prezes Telewizji Kablowej Chopin, gdzie już od poniedziałku (13 września) w szeregach firmy swoich sił będzie mógł spróbować absolwent gdańskiego Technikum Łączności.

fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

Szkoła cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem.

Jest to placówka, której wielką wartością jest to, że kształci pokolenia ludzi, którzy swoimi umiejętnościami technicznymi pomagają zmieniać świat, a dzięki współpracy z firmami i klasom patronackim, absolwenci kształcą kolejne pokolenia - dodaje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Na Gali Jubileuszowej wręczono również medale „Przyjaciel Technikum Łączności”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24