09.09.2021 16:00 5 WH/TTM

W Luzinie wystąpią amatorzy i profesjonaliści – spektakl o kardynale Wyszyńskim

Fot. Marek Trybański/ TTM

W niedzielę (12 września) na placu koło kościoła w Luzinie odbędzie się spektakl „Życie jest większe od legend”, który ma opowiadać o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Na scenie wystąpią aktorzy z teatru „A” z Gliwic oraz młodzi adepci z grupy teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

Spektakl uświetni dzień beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego, a także da szansę naszym młodym aktorom na ciekawą lekcje historii. Będą także warsztaty – mówi Mikołaj Dudkiewicz, specjalista ds. projektów i PR GOK Luzino w rozmowie z TTM.

Spektakl „Życie jest większe od Legend” opowiada o uwięzionym w Prudniku prymasie Polski Stefanie Wyszyńskim. Dzieło zostało przygotowane we współpracy z Teatrem „A” z Gliwic oraz grupą teatralną ośrodka kultury. W piątek (10 września) do Luzina przyjadą aktorzy, którzy poprowadzą kilkugodzinne warsztaty z młodymi adeptami sztuki aktorskiej.

Chcemy dać tym dzieciom silny impuls do tego, aby zrobić coś wspólnie. Będą wspólnie pracować z profesjonalistami, aby przygotować się do roli statystów. To dla nich będzie inna rzeczywistość, zarówno kontekst społeczny, historyczny i religijny. Zapamiętają to mocno i da to im szansę, aby w tej grupie aktorskiej być w przyszłości– dodaje Dutkiewicz.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spektakl zaplanowano na niedzielę (12 września) o godzinie 14:30 na placu przy kościele pw. Św. Wawrzyńca w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24