02.09.2021 09:00 8 PM

'Przywalił w palmę' i zginął. Mocny film policji ma być przestrogą dla kierowców

Fot. screen youtube

‘Film dający do myślenia.’ ‘Mocne i dlatego skuteczne.’ ‘Przejmujący.’ - To komentarze internautów pod spotem opublikowanym przez pomorską policją na Facebooku. Film ma być przestrogą dla kierowców, ma zachęcić do refleksji i przede wszystkim pokazać, że bezpieczna jazda samochodem może nam uratować życie.

W ramach kampanii „Młodość nie zwalnia z myślenia” powstał przejmujący spot, w którym policjant opowiada nam historię śmiertelnego wypadku mężczyzny. Każdy z nas ma swoje życie, plany, rodzinę, bohater filmu również. Kolejnym spotem pomorscy policjanci chcą zwrócić uwagę młodych ludzi na bezpieczeństwo, rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Lepiej żebyście rzucili monetą, kto powiadomi rodzinę – tymi słowami narrator zwraca się do policjantów, którzy wynoszą ciało mężczyzny z dymiącego się auta.

Każdy wie jakie mogą być skutki jazdy z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, używania telefonu komórkowego w trakcie, czy po alkoholu, a mimo to wciąż są to przyczyny wielu wypadków i kolizji na drogach. W ciągu miesiąca na Pomorzu ginie średnio około 8 osób… To pojedyncze tragedie całych rodzin.

Mówisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?! Potrafisz przewidzieć, co może się wydarzyć na drodze? Niestety, w wielu takich przypadkach, tak jak i w naszym filmie, skutki są tragiczne. Młodość nie zwalnia z myślenia, nie spiesz się, zdążysz – pisze na Facebooku Pomorska Policja.

Zobacz spot pomorskiej policji:

W wakacje na pomorskich drogach zginęło 35 osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24