17.08.2021 14:59 1 NW

Robert Wicon nowym trenerem Tytanów Wejherowo

Fot. Tytani Wejherowo/facebook

Pod koniec maja informowaliśmy, że z wejherowską drużyną żegna się Piotr Rembowicz, który trenerem szczypiornistów był dwukrotnie. Nowym trenerem zawodników został Robert Wicon – wieloletni zawodnik i jeden z założycieli Tytanów.

Tytani Wejherowo na swoim facebooku poinformowali, że obowiązki pierwszego trenera klubu obejmuje Robert Wicon. Asystować będą mu Remigiusz Sałata i Paweł Paździocha.

Od początku istnienia klubu dążyliśmy w kierunku trenerki, po to się kształciliśmy, by w odpowiednim wieku zostać trenerami. Mamy za sobą lata szkoleń dzieci, młodzieży, a ostatnie sezony juniorów młodszych i starszych prowadziłem właśnie ja - komentuje Robert Wicon.

Trener planuje w pełni poświęcić się roli trenera.

Zdecydowałem o odwieszeniu butów na gwoździe, że tak powiem i sprawdzić się w nowej roli. Nie będę grał, w pełni chcę się poświęcić nowej roli. Wierzę w chłopaków oraz nasze umiejętności trenerskie, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - mówi Wicon.

Najbliższy mecz wejherowskich szczypiornistów odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia. Zawodnicy zagrają mały turniej z drużyną z Żukowa. Następnie duży, dwudniowy turniej rozegrany zostanie w Koszalinie – zagra w nim sześć drużyn.

W planach mam jeszcze kontaktowanie się z m.in. Tczewem, Czerskiem i paroma innymi drużynami, by wziąć udział w jak największej liczbie sparingów - dodaje nowy trener Tytanów.

Na halę z nowym trenerem zawodnicy wyjdą już dziś (we wtorek, 17 sierpnia) o godz. 19:00. Przez najbliższy tydzień odbywać mają się testy sprawnościowe graczy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24