17.08.2021 16:00 1 NW/UM w Pucku

Przystrój swój dom i okna na Zjazd Kaszubów

Źródło: Facebook/ Fundacja Kaszuby

Burmistrz Pucka zwraca się z prośbą do mieszkańców o udekorowanie swoich domów i okien z okazji zbliżającego się Światowego Zjazdu Kaszubów. Wyznaczona została trasa, którą przejdą m.in. pasażerowie pociągu Transcassubia.

Lada dzień do Pucka zjadą się Kaszubi z całej Polski i nie tylko, by wspólnie wziąć udział w XXII Światowym Zjeździe Kaszubów. W ramach wydarzenia w sobotę, 21 sierpnia o godz. 10:45 odbędzie się przemarsz, w trakcie którego odsłonięta zostanie fontanna w Parku Kaszubskim.

Trasa przemarszu prowadzić będzie przez: dworzec PKP – ul. Dworcowa – Rondo Solidarności – ul. Wejherowska – ul. Wojska Polskiego – ul. Sędzickiego – ul. Abrahama – ul. Przebendowskiego – Al. Lipowa – ul. 1 – go Maja - ul. 12 Marca – port rybacki.

Źródło:UM w Pucku

Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska zwróciła się do mieszkańców miasta, a w szczególności do właścicieli posesji znajdujących się na ulicach podanych powyżej z prośbą, by udekorowali swoje domy i okna wstęgami, zielonymi girlandami, flagami lub podobnymi elementami świątecznego wystroju.

Niech udekorowanie naszych okien, ogrodzeń i miejsc przed posesją na dni 21- 22 sierpnia, będzie zewnętrznym wyrazem oczekiwania i przeżycia tego dnia - apeluje Hanna Pruchniewska.

Część uczestników przemarszu stanowić będą pasażerowie pociągu Transcassubia, który przyjedzie z Chojnic do Pucka i zawita na dworcu ok. Godz. 10:20.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24