16.08.2021 15:30 3 WH/KPP w Wejherowie

W weekend blisko 170 kierowców przekroczyło prędkość

Źródło: KPP w Wejherowie

W piątek (13 sierpnia) na drogach powiatu wejherowskiego odbyła się akcja ‘Prędkość’, podczas której zanotowano 112 przekroczeń dozwolonej prędkości. Natomiast w weekend (14 – 15 sierpnia) policjanci ujawnili kolejnych 57 takich przypadków. Łącznie 169 kierujących jechało za szybko na drogach.

Przypomnijmy, że w piątek (13 sierpnia) została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Prędkość” - mundurowi kontrolowali miejsca, gdzie najczęściej kierowcy rozpędzają się do niedozwolonych prędkości. Szczegóły można przeczytać tutaj.

Teraz nadszedł czas podsumowania. Jak się okazuje, w powiecie wejherowskim policjanci ujawnili 112 przekroczeń dozwolonej prędkości. W tym gronie znalazło się siedem przypadków, gdzie kierowcy na terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci sprawdzali także trzeźwość kierujących oraz czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, w tym sposób przewożenia dzieci. W sobotę i niedzielę podczas działań "Motocykle" ujawniono kolejnych 57 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości i trzem kierowcom zatrzymano prawa jazdy – wylicza asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Mandatami ukarano 112 kierujących, w tym sześciu zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Łącznie 10 osób zostało ukaranych mandatami za brak pasów bezpieczeństwa. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 174 samochody.

Natomiast w weekend (14 – 15 sierpnia) policjanci skontrolowali 150 pojazdów, w tym 46 motocyklistów.

Funkcjonariusze ujawnili 57 przekroczeń prędkości, w tym 3 wykroczenia popełnili motocykliści. Ponadto mundurowi ujawnili 3 przypadki przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i trzej kierowcy samochodów utracili prawa jazdy na trzy miesiące – dodaje Potrykus.

Jeden z zatrzymanych motocyklistów nie posiadał uprawnień do kierowania. W czasie tych dwóch dni ujawniono także 5 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu ( po spożyciu i nietrzeźwych).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24