13.08.2021 15:00 5 NW/KPP w Pucku

Policja zatrzymała 30-latka. W mieszkaniu miał m.in. blisko 800 tabletek ecstasy

Fot. KPP w Pucku

Marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy znaleźli policjanci w jednym z mieszkań na terenie gminy Puck. 30-letni posiadacz narkotyków został aresztowany na trzy miesiące.

Dzielnicowi z puckiej komendy otrzymali informację, że w mieszkaniu w gminie Puck może znajdować się duża ilość narkotyków. Mundurowi udali się pod wskazany adres, aby zweryfikować prawdziwość posiadanych informacji.

Na miejscu mundurowi zastali znanego im 30-latka, objętego dozorem elektronicznym. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, a w ręku trzymał zawiniątko, w którym jak się okazało była marihuana. W związku z powyższym policjanci przystąpili do przeszukania mężczyzny i mieszkania. 30-latek posiadał marihuanę również w kieszeni spodni, łącznie miał przy sobie prawie 2 gramy, jednak na tym się nie skończyło - informuje sierż. Monika Mularska, rzecznik prasowy puckiej komendy policji.

Fot. KPP w Pucku

W trakcie przeszukiwana mieszkania policja znalazła jeszcze ponad 55 gramów marihuany, ponad 11 gramów amfetaminy, 3 tabletki amfetaminy i 799 tabletek ecstasy, które były ukryte w szafie. Gdyby tego było mało, podczas wykonywania przez dzielnicowych czynności, mężczyzna znieważył ich słownie i groził.

30-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków – mówi sierż. Monika Mularska.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca gminy Puck trzy miesiące aresztu.

Fot. KPP w Pucku

Jak podaje policja, według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Ponadto za znieważenie funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do roku, a za groźby karalne grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Fot. KPP w Pucku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24