13.08.2021 12:00 2 WH/Powiat wejherowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzepczu świętuje sto lat!

Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski

Od ponad stu lat walczą z ogniem i innymi żywiołami na terenie Strzepcza. Za nami obchody okrągłego jubileuszu Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzepczu, w których udział wzięli przedstawiciele gminy Linia i starostwa wejherowskiego.

OSP Strzepcz setną rocznicę powstania powinna obchodzić w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość przełożono.

Ochotnicza Straż Pożarna powstała w 1920 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie pomagając lokalnej społeczności – informuje starostwo wejherowskie.

W czwartek (12 sierpnia) odbyły się oficjalne uroczystości. W Strzepczu pojawili m.in. wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht, wicestarosta Jacek Thiel oraz mieszkańcy.

Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski Źródło: Facebook/Powiat Wejherowski

O godzinie 11:00 odbyła się msza święta. Następnie uczestnicy pomaszerowali pod remizę, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i podziękowań. Druhowie otrzymali także odznaczenia za trud swojej służby.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24