11.08.2021 13:30 20 WH/KPP w Wejherowie

Ponad 130 na liczniku na obowiązującej pięćdziesiątce

Źródło: KPP w Wejherowie

Wejherowscy policjanci we wtorek (10 sierpnia) zatrzymali mężczyznę, który na krajowej szóstce w Redzie, pędził z prędkością 137 kilometrów na godzinę. Zatrzymano jego prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach. Podczas służby nie tylko kontrolują prędkość ale także kierują ruchem, kontrolują stan techniczny pojazdów, przewożenie niebezpiecznych ładunków czy tachografy – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Podczas wtorkowej (10 sierpnia) służby na ul. Wejherowskiej w Redzie, po godzinie 8:00, mundurowi z drogówki zauważyli toyotę corollę, która jechała z dużą prędkością.

Podczas pomiaru prędkości tego samochodu okazało się, że na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, kierowca poruszał się z prędkością 137 kilometrów na godzinę – wyjaśnia Potrykus.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Z uwagi na przekroczenie prędkości o 87 kilometrów na godzinę, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto kierowca otrzymał mandat i punkty karne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24