10.08.2021 14:30 4 NW

Jechali za szybko lub pod wpływem - posypały się mandaty

Źródło:KPP w Pucku

Pucka i wejherowska drogówka uczestniczyły w działaniach "Motocykle". Kontroli poddani zostali jednak nie tylko fani dwóch kółek, a także kierowcy samochodów, rowerzyści i piesi.

W ciągu trzech dni policjanci ruchu drogowego z Pucka skontrolowali około 80 pojazdów. Efektem działań pod nazwą „Motocykle” było nałożenie 22 mandatów karnych na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów, w tym 12 za przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

W wyniku kontroli motocyklistów, mundurowi nałożyli 2 mandaty karne za jazdę bez kasku. Oprócz tego, podczas kontroli, w dwóch przypadkach okazało się, że kierujący motocyklem, a także kierujący motorowerem nie posiadają do tego uprawnień, za co obaj zostali rozliczeni zgodnie z obowiązującymi przepisami - informuje Monika Mularska z puckiej komendy.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych – za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i brak aktualnych badań technicznych.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

Akcja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym została przeprowadzona także w powiecie wejherowskim.

Żaden ze skontrolowanych motocyklistów nie przekroczył dozwolonej prędkości - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy komendy w Wejherowie.

Posypało się jednak kilka mandatów, a te otrzymali kierowcy czterech kółek. W sumie za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mandat wystawiono 5 osobom. Zatrzymano także 3 nietrzeźwych kierowców.

W sumie skontrolowano 289 pojazdów, w tym 40 motocyklistów, a dozwoloną prędkość przekroczyło 96 kierujących.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24