09.08.2021 15:30 2 NW/TTM

Ogromne zaangażowanie uczniów - boisko do siatkówki w Wejherowie otwarte

Fot. TTM

Uczniowie jak i mieszkańcy miasta – każdy może korzystać z boiska, które oddano do użytku przy wejherowskiej Szkole Podstawowej nr 11. Inwestycja powstała w ramach budżetu obywatelskiego i dzięki zaangażowaniu szkolnej i lokalnej społeczności.

Dzięki zwycięskiemu projektowi w ramach budżetu obywatelskiego przy wejherowskiej „jedenastce” powstało boisko do gry w siatkówkę. Autorką projektu jest Izabela Sikora, nauczycielka wychowania fizycznego.

Tu było bardzo niebezpiecznie i teren nie był odpowiednio wykorzystany. Potrzebowaliśmy boiska, by móc tu organizować zajęcia. Wszyscy zaangażowali się w projekt, dzięki czemu zwyciężył w budżecie. Na tym jednak nie koniec, mamy już pomysł na kolejną realizację - komentowała pomysłodawczyni w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Boisko jest ogólnodostępne co oznacza, że poza godzinami lekcyjnymi korzystać mogą z niego wszyscy mieszkańcy miasta.

Apeluję do mieszkańców, by traktowali tę inwestycję jako dobro wspólne i szanowali to, bo spotykamy się czasami z przykładami niewłaściwego użytkowania i braku poszanowania dla takich miejsc. Nam bardzo zależało na tej inwestycji i mamy nadzieję, że będzie nam służyć wiele lat - mówi Wioleta Podolska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie.

Fot. TTM

W ramach zadania wykonano także prace wokół boiska. Teren został utwardzony, pojawiły się także tereny zielone.

Przy okazji tego zadania musieliśmy przygotować teren pod realizację – m.in. zlikwidowaliśmy wjazd do garażu do budynku oświatowego i zrobiliśmy zejście i zerwaliśmy powierzchnię asfaltową i wykonaliśmy tereny zielone - powiedziała Beata Rutkiewicz,

Jak mówi autorka pomysłu boisko to było bardzo wyczekiwane przez uczniów szkoły. Wszyscy bardzo zaangażowali się w zbieranie podpisów i samo głosowanie.

Dziękuję społeczności szkolnej i osiedla za to, że wsparli nas w budżecie obywatelskim. Myślę, że dzięki temu w naszej szkole będzie się uczyło coraz lepiej, efektywniej i przyjemniej, bo sport służy też temu, by to życie szkolne urozmaicać - podsumowuje Wioleta Podolska.

Koszt realizacji zadania wyniósł 335 tys. zł.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24