05.08.2021 12:00 1 AB

Derby powiatu już w pierwszej kolejce. Gryf spotka się z Wikędem

facebook.com/WKS Gryf Wejherowo

Gryf Wejherowo w swoim pierwszym meczu IV ligi podejmie KTS-K Wikęd Luzino. Zawodnicy z Wejherowa będą faworytami spotkania.

Gryf to zespół z ogromną historią i tradycjami. Po nieudanym poprzednim sezonie będzie chciał walczyć o powrót do trzeciej ligi. Na graczach z Luzina nie ciąży aż tak duża presja. W zeszłym sezonie ledwo utrzymali się w lidze, co nie znaczy, że nie mogą urwać punktów, a nawet odnieść zwycięstwa na własnym stadionie.

Sparingi przygotowawcze pokazały że oba zespoły prezentują stabilny poziom. Mimo to lepiej zaprezentowali się luzinianie. W ostatnich meczach Wikęd pokonał Pogoń Lębork 5:0 a Gryf zremisował z Zenitem Łęczyce. Bilans sparingowy graczy z Luzina to jedna wygrana i trzy remisy. Natomiast wejherowianie w trzech meczach wygrali, zremisowali, a także przegrali.

Faworytem spotkania jest Gryf, który ma ambicję na powrót do III ligi. Wikęd jednak ma swoje atuty, a ostatni mecz sparingowy pokazał, że nie są na straconej pozycji. Spotkanie rozpocznie się już w sobotę o godzinie 17:00 na obiekcie GOSRiT w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24