02.08.2021 11:00 16 PM

Startują prace przy budowie odcinka S6 Leśnice - Bożepole Wielkie

Fot. archiwum/TTM

Dzięki nowej drodze skróci się czas dojazdu do Trójmiasta. Umowy na projekt i budowę oraz nadzór inwestorski, dla najdłuższego w Pomorskiem odcinka trasy S6 Leśnice - Bożepole Wielkie, podpisane.

Powstaną 22 kilometry odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Wybudowane zostaną także węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowany zostanie węzeł Bożepole Wielkie.

Koszt prac budowlanych i montażowych to 718,6 mln zł. Czas realizacji to 38 miesięcy - z wyłączeniem okresów zimowych.

Podpisano także umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego. Dokument opiewa na 11,6 mln zł.

Nadzór wspomaga inwestora w sprawnym prowadzeniu inwestycji. Jego rola polega na kontrolowaniu procesu projektowania, a następnie budowy. Po rozpoczęciu prac budowlanych, reprezentując inwestora na budowie, nadzór sprawdza i odbiera roboty budowlane, kontroluje zgodność realizacji budowy na podstawie przygotowanej dokumentacji, kontroluje rozliczenia budowy – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Postępowanie przetargowe obejmowało odcinek drogi ekspresowej S6, realizowany po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy.

W województwie pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. W tym roku podpisane zostały umowy na kolejnych pięć fragmentów trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej, na budowę drugiej jezdni istniejącej obwodnicy Słupska, odcinek Skórowo - Leśnice oraz Bobrowniki - Skórowo. Razem na sześciu odcinkach w fazie projektowania jest 94,8 km nowych dróg ekspresowych.

Całość trasy S6 w województwach pomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24