30.07.2021 13:07 33 NW

Reda: Z balkonu na czwartym piętrze wypadł pies. Nie przeżył

Fot. Czytelnik Nadmorski24

W Redzie na ul. Fenikowskiego z balkonu na czwartym piętrze wypadł pies. Zwierzę nie przeżyło, a pod facebookowym postem informującym o tragedii wrze. Czy doszło do zaniedbania? Trwają czynności, których celem jest wyjaśnienie, jak doszło do zdarzenia.

„W takich momentach zdaję sobie sprawę, w jak bardzo chorym żyję kraju”, „Jak można psa zostawić na balkonie…”, „Szkoda, że nikt nie zareagował na to, że ten pies był zostawiany często na balkonie…” - między innymi takie komentarze pojawiają się pod postem na grupie facebookowej zrzeszającej mieszkańców Redy.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że w piątek (30 lipca) z balkonu na czwartym piętrze na ul. Fenikowskiego w Redzie wypadł pies. Niestety, zwierzę nie przeżyło, a o zdarzeniu powiadomiono policję.

Rzeczywiście wpłynęło do nas takie zawiadomienie. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie niezachowania należytych środków ostrożności przy zabezpieczeniu zwierzęcia. Grozi za to kara grzywny do 5 tysięcy złotych, nagany lub więzienia. Zadecyduje o tym sąd - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej komendy.

Póki co nie wiadomo dlaczego doszło do tragedii i czemu pies przebywał na balkonie. Z komentarzy mieszkańców wynika, że nie był to pierwszy raz, kiedy zwierzę podczas nieobecności właścicieli trzymane było na balkonie. Nie są to jednak potwierdzone informacje, a policja dopiero bada sprawę.

Trwają czynności, których celem jest dojście do tego, jak doszło do zdarzenia - komentuje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Mundurowi sprawdzają także czy nie doszło do znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Czytelnik Nadmorski24


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24