26.07.2021 20:07 17 NW

Tragedia w Rozewiu. Utonęły dwie osoby, jednej nie odnaleziono

Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

W Rozewiu poszukiwano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 50 lat. Służbom udało się odnaleźć starszego z nich, jednak mimo podjętego RKO stwierdzono zgon. Po godzinie 16:00 całkowicie zakończono działania z wynikiem negatywnym.

Do tragedii doszło w poniedziałek (26 lipca) w Rozewiu na wysokości wejścia na plażę nr 16. Poszukiwani byli dwaj mężczyźni w wieku 22 i 50 lat.

Jak informuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa udało się odnaleźć 50-letniego ojca zaginionego, który nie wykazywał jakichkolwiek czynności życiowych. Pomimo podjętego RKO ratownicy i strażacy z OSP Chłapowo nie przywrócili czynności życiowych mężczyźnie.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Nie udało się odnaleźć drugiego z poszukiwanych. O godzinie 16:15 całkowicie zakończono działania z wynikiem negatywnym - informuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Fot. czytelnik Nadmorski24 Fot. czytelnik Nadmorski24

W działania na morzu i lądzie zaangażowany był statek ratowniczy Bryza, łódź BSR Władysławowo R14, śmigłowiec Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, jednostki OSP i PSP, policja i WOPR.

Nagranie od czytelnika


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24