22.07.2021 08:30 0 NW/TTM

Mieszkańcy DPS-u w Lubkowie otrzymali wyjątkowy prezent

Fot. Mikołaj Okoń/TTM

Nowa winda i zapowiedź termomodernizacji obiektu to prezenty jakie otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Lubkowie z okazji swoich 30. urodzin. Dzięki inwestycji niepełnosprawni mieszkańcy będą mogli przemieszczać się między piętrami.

DPS w Lubkowie to schronienie dla 72 starszych i schorowanych osób, które wymagają stałej, doraźnej opieki. Dotychczas było to utrudnione ze względu na jedną, niewielkich rozmiarów windę działającą w budynku.

Pan starosta obiecał nam prezent na 30-lecie domu i dotrzymał słowa. Mamy nową windę, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, a przede wszystkim możemy przemieszczać miedzy piętrami te osoby, które poruszają się na co dzień na wózkach inwalidzkich i leżą w łóżkach – informuje Renata Mielewczyk, dyrektor DPS-u w Lubkowie w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Fot. Mikołaj Okoń/TTM

Mimo skali pomocy jest to dopiero jej początek, bowiem starostwo puckie zapowiedziało już wartą kilka milionów termomodernizację obiektu.

Środki na ten cel zostały już zabezpieczone. Lada moment ogłosimy ponowny przetarg, bo w pierwszym okazało się, że firmy potraktowały wyżej swoje oferty niż mieliśmy środków. Mam jednak nadzieję, że w kolejnej odsłonie postępowania przetargowego wszystko pójdzie już zgodnie z planem - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM Fot. Mikołaj Okoń/TTM

Zamontowanie nowej windy w DPS-ie kosztowało niecałe 540 tys. zł. Inwestycja została w połowie sfinansowana ze środków własnych samorządu, a drugą połowę pokryto z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wykonanie termomodernizacji to już wydatek rzędu 5 milionów, a realizacja zadania będzie trwała około 1,5 roku ze względu na to, że trzeba ją podzielić na etapy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24