21.07.2021 13:30 4 AB Materiał partnera

Wikęd wybudował park maszynowy. Zyska nie tylko firma, ale też gmina

Fot/Mikołaj Okoń

Firma zajmująca się od prawie 20 lat produkcją drzwi postanowiła rozwinąć swoją działalność. W tym celu wybudowała hale z parkiem maszynowym, które oprócz nowych możliwości dadzą także zatrudnienie kolejnym mieszkańcom gminy.

Wikęd to przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w Luzinie. Od niemal 20 lat rozwija swoją działalność, a także przyczynia się do rozwoju okolicy. Firma jest znana poza granicami gminy, za czym idzie większa rozpoznawalność regionu. Drzwi które są najbardziej znane, nie są jedynym produktem firmy.

Produkujemy stolarkę PCV, stolarkę aluminiową, drzwi do mieszkań. Powierzchnia hal to jakieś 7/8 hektarów. W tej chwili zatrudniamy około 400 osób. W nowych halach znajdują się parki maszynowe, do produkcji drzwi, a także okien. Zatrudniamy coraz więcej pracowników i przymierzamy się do zwiększania naszej oferty- mówi Grzegorz Wiśniewski, współwłaściciel firmy Wikęd.

Nowe hale mają pomóc firmie w wprowadzeniu innowacji. Te mają za zadanie zwiększenie oferty, a także podniesienie jakości produktów. Hale produkcyjne wyposażone są w nowy sprzęt, który do obsługi będzie potrzebował nowych pracowników.

Hale będą służyły do produkcji drzwi, tylko że zostanie wprowadzony inny asortyment. Będą to drzwi ogniowe, przeciwpożarowe, przeciwdymne. Do nowej hali na pewno trzeba będzie zatrudnić nowych pracowników- twierdzi Rafał Kędziora, współwłaściciel firmy.

Z okazji otwarcia parku maszynowego zorganizowano uroczyste poświęcenie. W wydarzeniu wziął udział wójt gminy Luzino, który oficjalnie pogratulował i podziękował firmie za rozwój regionu.

Taka hala to przede wszystkim kolejne miejsca pracy a także podatki. Cieszy mnie bardzo każdy rozwój przedsiębiorstwa, ponieważ to są nasi mieszkańcy, którzy pracują na dochód budżetu gminy. Przekłada się to na jej rozwój. Firma Wikęd sponsoruje sport w gminie, w wielu innych dziedzinach wspiera działalność stowarzyszeń- podkreśla Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Fot/Mikołaj Okoń Fot/Mikołaj Okoń Fot/Mikołaj Okoń Fot/Mikołaj Okoń Fot/Mikołaj Okoń

Wybudowanie parku maszynowego zbiega się z dwudziestoleciem, które firma będzie obchodziła w przyszłym roku. Od tego czasu Wikęd przyczyniał się do rozwoju regionu w wielu sektorach. Przede wszystkim jest głównym sponsorem lokalnego zespołu piłkarskiego- Wikędu Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24