13.07.2021 16:30 14 NW/TTM

W Wejherowie powstał nowy plac zabaw

Fot. TTM

W Wejherowie otwarto nowy plac zabaw, którego realizacja toczyła się w ramach budżetu obywatelskiego. Niezagospodarowany wcześniej teren zmienił się nie do poznania i stał się miejscem zabawy dzieci i odpoczynku starszych.

Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia i okolic mogą już w pełni cieszyć się nowym placem zabaw. Inwestycja powstała dzięki projektowi wejherowskiego radnego Leszka Szczypiora, którem udało się zebrać blisko 800 głosów.

W tym miejscu brakowało takiego pomysłu. Mamy wakacje i cieszymy się, że dzieci będą mogły korzystać z tego placu zabaw. Jest to miejsce integracji nie tylko najmłodszych, ale także starszych. Bardzo dziękuję mieszkańcom, którzy głosowali na ten projekt, dzięki czemu udało się go zrealizować - mówi Leszek Szczypior, radny miasta.

Fot. TTM

W ramach zadania powstała strefa dla małych dzieci z zabawkami i huśtawkami, która jest ogrodzona i bezpieczna. Oprócz tego postawiono ławki, zasadzono rośliny i utwardzono część powierzchni.

Na około placu zabaw wybudowano siłownię zewnętrzną, by opiekunowie, którzy przychodzą z dziećmi także mogli wykorzystać ten czas i poćwiczyć na świeżym powietrzu - komentuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

„Wejherek – od przedszkola do seniora” to kolejny i jednocześnie jeden z ostatnich projektów budżetu obywatelskiego, który realizowany jest w tym roku w Wejherowie. Obecnie trwają jeszcze prace nad boiskiem do siatkówki przy Szkole Podstawowej nr 11.

To miejsce powstało dzięki budżetowi obywatelskiemu i mamy nadzieję, że kolejne edycje nadal będą zmieniać naszą okolicę i angażować mieszkańców Wejherowa - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Łączny koszt inwestycji to blisko 140 tys. zł brutto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24