12.07.2021 13:30 30 PM/AB

Będzie tam stał, dopóki nie ustalą właściciela i kierowcy

Fot. AB

Policja ustala właściciela i użytkownika pojazdu, GDDKiA czeka na wynik śledztwa, a wrak jak stał, tak stoi. Chodzi o samochód, który po majowej kolizji dalej znajduje się przy drodze. W tej sprawie nie milkną komentarze mieszkańców Nordy, ale autem interesują się również turyści.

Mijają kolejne tygodnie, a szczątki samochodu wciąż znajdują się przy krajowej szóstce w Redzie. Po wielu zgłoszeniach wydawało się, że usunięcie go to kwestia czasu. Okazuje się jednak, że sprawa wraku nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Samochód dachował 22 maja na krajowej szóstce w Redzie, na drodze w kierunku Rumi. Od tamtej pory znikają jego kolejne elementy. Główna konstrukcja nadal stoi w tym samym miejscu i zwraca uwagę przejeżdżających kierowców.

Niektórzy mogą pomyśleć, że właśnie doszło do wypadku, zatrzymać się i próbować wezwać pomoc. Ja tędy jadę codziennie więc wiem, że to stara sprawa – napisał do nas czytelnik.

Jak udało nam się dowiedzieć policjanci z Redy cały czas prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Mówię tutaj o wykroczeniu z art. 86 kodeksu wykroczeń, czyli spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Trwają czynności zmierzające do tego, aby ustalić użytkownika i właściciela pojazdu bmw, który został porzucony przy drodze krajowej nr 6 w Redzie – mówi mł. asp. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Sprawę monitoruje także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą krajowej szóstki.

Policja dotąd nie ustaliła właściciela tego pojazdu, tych właścicieli było kilkunastu przy czym przy kolejnych zmianach właścicieli nie dokonywano zmian rejestracyjnych - stwierdza Piotr Michalski, rzecznik Gdańskiej GDDKiA.

Fot. AB Fot. AB Fot. AB Fot. AB Fot. AB Fot. AB Fot. AB Fot. AB

Rzecznik wskazuje, że bez ustalenia kto jest właścicielem pojazdu nie można go wezwać do usunięcia wraku, który przy drodze stoi już ponad siedem tygodni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24