09.07.2021 11:30 0 PM/BLMW

Lot ratujący życie, transportowali organ do przeszczepu

Fot. BLMW

W czwartek (8 lipca) załoga samolotu transportowo – desantowego z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziła kolejną w tym roku akcję serce. Lot ratujący życie zrealizowano po trasie Gdynia – Katowice – Krzesiny – Katowice – Gdynia.

W środę wieczorem załoga otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach akcji serce. Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

W czwartek o godzinie 7.29 samolot M28B, z załogą dowodzoną przez kmdr por. pil. Romana Czyża, wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o 9.22 wylądował na lotnisku w Katowicach. O godzinie 10.05 Bryza wystartowała z Katowic z personelem medycznym na pokładzie, lądując godzinę później na poznańskich Krzesinach. O godzinie 17.31 na pokład samolotu ponownie wszedł personel medyczny, tym razem już z przeznaczonym do przeszczepu organem. Godzinę później Bryza ponownie wylądowała w Katowicach, a lekarze wraz z cennym z bezcennym ładunkiem udali się do pacjenta oczekującego na przeszczep w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu - czytamy na stronie Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Lot powrotny do Gdyni załoga rozpoczęła o godzinie 18.45, lądując na macierzystym lotnisku Oksywie.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w akcji serce od 2007 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24