02.07.2021 09:30 1 AB

Orkan i Stolem z awansem do wyższych lig

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Po bardzo ciekawym i zaciętym sezonie to Orkan Rumia zajął drugie miejsce w lidze. Tym samym zapewnił sobie miejsce w barażach, które ostatecznie wygrał. Z kolei Stolem Gniewino zdeklasował IV ligę i awansował do III.

Klasa okręgowa na Pomorzu jest podzielona na 3 grupy: Gdańsk I, Gdańsk II i Słupsk. Każda drużyna, która zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, bezpośrednio awansuje do ligi wyżej. Drużyny z drugiego miejsca zmuszone są do rozegrania między sobą spotkań. Awansuje tylko jedna.

Po rundzie jesiennej wydawało się, że to Orkan bezpośrednio awansuje do IV ligi. Nie przegrał ani jednego spotkania i pewnie kroczył po tytuł mistrza V ligi okręgowej grupy Gdańsk I. W drugiej części sezonu poziom rozgrywek się wyrównał, a zawodnicy z Rumi do ostatniego meczu walczyli o miejsce premiowane awansem. Finalnie zajęli 2 miejsce i znaleźli się w barażach.

Orkan w drodze do awansu musiał się zmierzyć z Lipniczanką Lipnica i Żuławami Nowy Dwór Gdański. W pierwszym meczu Rumianie rozbili zawodników z Lipnicy aż 6:1. Pozostał tylko mecz o wszystko z Żuławami. Remis 1:1 dał awans Orkanowi, który wygrał całe baraże dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Dzięki stabilnej formie i pragmatycznej grze gracze Orkanu zdobyli swój upragniony awans. W następnym sezonie w IV lidze spotkają m.in Gryf Wejherowo.

W III lidze zameldował się Stolem Gniewino. Z jedną porażką w sezonie zdominował ligę i wywalczył sobie awans. Podczas sezonu zawodnicy strzelili 76 bramek co daje 2,55 zdobytych goli na spotkanie. Po tak udanym sezonie zawodnicy z Gniewina mają szanse na utrzymanie się w rozgrywkach III szczebla.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...