30.06.2021 15:28 28 PM/TTM

Most na Rzecznej w Redzie: 'Ekspertyzy pozwalają na jego użytkowanie'

Fot. Marek Trybański/TTM

„Most na ulicy Rzecznej jest stary, naderwany i nieremontowany” – informują nas mieszkańcy Redy. Burmistrz uspokaja, że ekspertyzy pozwalają na jego użytkowanie – nie może być jednak udostępniony dla ruchu ciężkich samochodów.

Most pochodzi jeszcze z czasów drugiej wojny światowej. Został wówczas częściowo zniszczony.

Praktycznie od tamtych czasów funkcjonuje w takim stanie jak do dzisiaj. Konstrukcja tego mostu nie uległa uszkodzeniu całkowitemu. Płyta nośna mostu nie została w ogóle uszkodzona – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

Załadowane tiry, betoniarki czy ciężarówki – most na ulicy Rzecznej w Redzie nie jest przystosowany do ciężkich aut. Jak informują nas czytelnicy przed wjazdem stoi znak, do którego kierowcy się nie stosują.

Most w takim stanie nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego w tym rejonie. Most i ulica Rzeczna nie mogą służyć ciężkiemu ruchowi. Jest tam ograniczenie do 3,5 tony. Mieliśmy tam duży potok samochodów przy remoncie mostu na ulicy Puckiej. W tej chwili ruch w tym miejscu zmalał – dodaje burmistrz.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Według włodarza przejazd przez most jest bezpieczny, ponieważ każdego roku drogi i ich elementy są poddawane analizom. Obiekt w 2020 roku był poddany takiej ocenie – został dopuszczony do użytkowania. Teraz miasto zdecydowało się zlecić dodatkową ekspertyzę.

Jako że wokół tego mostu zrobiła się duża wrzawa podkręcana w internecie zleciliśmy dodatkową ocenę – dodaje Krzysztof Krzemiński.

Ekspertyza ma zostać wykonana w lipcu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24