18.06.2021 15:20 20 PM

Przez podlewanie ogródków od kilku dni nie mają wieczorami wody

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

Mieszkańcy ulicy Rolniczej w Milwinie (gmina Luzino) od kilku dni wieczorami nie mają wody, przyczyną jest susza. Gmina wydała kategoryczny zakaz podlewania ogródków w określonych godzinach, ale to jak na razie nie rozwiązało problemu. Wójt uspokaja, że zostaną wprowadzone inne rozwiązania.

Od czterech dni, codziennie od 19 do 23 nie mamy wody. Musimy nalewać wodę do wiader, żeby napoić zwierzęta i się umyć – mówi mieszkaniec ulicy Rolniczej w Milwinie.

Gmina Luzino, żeby zapobiec niedoborom wody i spadkom ciśnienia wprowadziła zakaz podlewania ogródków, trawników oraz napełniania przydomowych basenów w godzinach od 14:00 do 23:00. Zakaz obowiązuje od 17 czerwca do odwołania. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą pociągnięte do odpowiedzialności karno-administracyjnej.

W tym miejscu (ulica Rolnicza, Milwino) jest potężna różnica wysokości. Jeżeli mieszkańcy dostosują się do zakazu podlewania, który wprowadziliśmy to woda będzie – wyjaśnia Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino. - Przygotowujemy rozwiązania tego problemu, w przyszłym roku chcemy je zrealizować – dodaje wójt gminy Luzino.

W związku z suszą kolejne gminy zarządzają ograniczenia podlewania ogródków w określonych godzinach – komunikaty w tej sprawie pojawiły się również na stronach gmin Linia, Wejherowo czy Choczewo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24