11.06.2021 17:00 2 NW/KMP w Gdańsku

Gdańsk: Dyrektor dwóch szkół wyłudził ponad 200 tys.

Fot. TTM, zdj. ilustracyjne

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali na polecenie prokuratora 51-latka, który prowadził dwie szkoły. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie pieniędzy pochodzących z dotacji oświatowych przyznawanych przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Według ustaleń śledczych dyrektor szkoły poprzez poświadczenie nieprawdy na listach obecności uczniów posłużył się tą dokumentacją i w 2018 roku wyłudził z gdańskiego urzędu nie mniej niż 230 tys. zł. dotacji oświatowych.

Na polecenie prokuratora 51-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w tej sprawie. Wobec 51-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, nakazu powstrzymywania się od wykonywania działalności związanej z prowadzeniem placówek oświatowych oraz poręczenie majątkowe - informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzna odpowie za wyłudzenia dotacji oświatowej pochodzącej z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, poświadczenie nieprawdy w dokumentacji celem osiągnięcia korzyści majątkowej, oszustwo, podrobienie dokumentów oraz za naruszenie przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24