11.06.2021 11:30 0 WH

Będą biegać, aby pomóc Karolowi

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

W niedzielę (13 czerwca) w Wejherowie sportowcy i amatorzy pobiegną, aby wspomóc leczenie siedemnastoletniego Karola. Chłopak boryka się m.in. z padaczką i zapaleniem przewodu pokarmowego.

Kolejna impreza biegowa przed nami – Biegiem dla Karola! To nie tylko sportowe emocje, ale też okazja do pomagania. Od tygodnia trwa bieg wirtualny, a już w niedzielę (13 czerwca) odbędzie się finał wydarzenia, który podsumuje akcję. Start o godzinie 11:00 w wejherowskim parku.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na leczenie Karola Barcza. Aby wziąć udział w zabawie należy uiścić opłatę 25 złotych za osobę dorosłą i 15 złotych za dziecko – informują organizatorzy wydarzenia.

Zaplanowano dwie trasy – rodzinną oraz indywidualną na dystansie 5 km. Co ważne, kilometry można pokonać w dowolnej formie. Organizatorzy proponują jazdę na rowerze oraz marsz. Zapisy na wydarzenie „Biegiem dla Karola" można dokonać tutaj.

Celem wydarzenia jest zebranie środków na leczenie 17-letniego Karola, który mieszka w Wejherowie. Nastolatek cierpi na eozynofilowe zapalenie przewodu pokarmowego, chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz padaczkę.

Fot. mat. pras.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Wejherowa niejednokrotnie angażowali się w pomoc dla Karola. W latach ubiegłych rozegrano mecze charytatywne, gdzie na murawie zagrali księża i samorządowcy. Relacja z ostatniego meczu znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24