11.06.2021 10:30 5 NW/TTM

Duże zmiany czekają Szkołę Podstawową w Gowinie

Fot. TTM

W Szkole Podstawowej w Gowinie rocznie przybywa około 50 nowych uczniów. Co za tym idzie – wkrótce placówka może się przepełnić. Aby temu zapobiec planowana jest rozbudowa szkoły, w której powstać mają m.in. nowe pracownie.

W urzędzie gminy Wejherowo w czwartek (10 czerwca) podpisano umowę, która jest zwiastunem dużych zmian w gowińskiej podstawówce.

Roczny przyrost dzieci w szkole to około 50 uczniów, więc w najbliższych latach szkoła się dopełni, a może się nawet przepełni. W związku z tym ta inwestycja jest szalenie ważna dla środowiska, dla uczniów, nauczycieli i pozwoli na bezproblemowe realizacje naszych zadań - wyjaśniał Leszek Grabarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gowinie w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę ośmiu sal lekcyjnych, które pełnić będą rolę specjalistycznych pracowni.

Obecnie matematycy dzielą klasy z biologami i tak dalej. Gdy szkoła zostanie rozbudowana utworzymy klaso-pracownie, które pozwolą na zupełnie inne realizacje procesu dydaktycznego - wyjaśnia dyrektor szkoły w Gowinie.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Prace mają się wkrótce rozpocząć, a zakończenie zadania planowane jest do sierpnia 2022 roku.

Ta inwestycja to drugi etap rozbudowy Szkoły Podstawowej w Gowinie. Pierwszy miał miejsce w latach 2017-2018 - mówi Maria Waszkiewicz, sekretarz Gminy Wejherowo.

Łączny koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych. Środki w całości pochodzą z budżetu gminy Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24