10.06.2021 16:00 0 mat.pras.

II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie na Jachcie 2020 pod patronem im. Tadeusza Wendy

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie na Jachtach 2020 przed nami! Już 25 czerwca żeglarze z całego świata zmierzą się w regatach na Zatoce Gdańskiej i powalczą o tytuł polonijnego mistrza świata.

To już druga edycja regat, w których weźmie udział 13 załóg. Zawodnicy reprezentują między innymi Austrię, Czechy, Niemcy, Szwecję, Danię oraz Stany Zjednoczone. Polonusi zawitają do Gdyni w czwartek 24 czerwca, a od piątku rozpoczną regaty. Zawody żeglarskie odbędą się na jachtach klasy 2020, które dzięki swojej konstrukcji zapewniają zarówno bezpieczeństwo jak i płynność żeglugi oraz dobrą zabawę.

Każda załoga po oficjalnym losowaniu zostanie przydzielona do konkretnego Jachtu 2020. Dwudniowe regaty odbędą się na Zatoce Gdańskiej, zaś Jachty 2020 będą stacjonować w Marinie Yacht Park w Gdyni. W piątek 25 czerwca start do pierwszego wyścigu regat przewidywany jest na godzinę 11, zaś w sobotę 26 czerwca uczestnicy zawodów wezmą udział w upamiętnieniu wybitnych polskich żeglarzy podczas uroczystości odsłonięcia tablic Henryka Jaskuły i Andrzeja Rościszewskiego w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. Start wyścigów planowany jest na godzinę 11:30.

Regaty zostaną przeprowadzone dzięki współpracy Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020. Wszelkie informacje dotyczące regat będą umieszczane na profilu FB Jacht 2020 oraz Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24