10.06.2021 08:30 0 NW/pomorskie.eu

Nowa, morska odsłona gdyńskiej pediatrii

Źródło:pomorskie.eu

Ponad 30 miejsc w 19 salach, pokój socjalny i świetlica – gdyński Oddział Pediatryczny w szpitalu św. Wincentego a Paulo przeszedł generalny remont. Inwestycja kosztowała blisko 5,6 mln zł.

Od kilku dni na Oddziale Pediatrycznym w gdyńskim szpitalu leczeni są już pacjenci, ale oficjalne otwarcie nowo oddanego oddziału odbyło się w środę (9 czerwca).

20210609_141938.jpg

Oddział znajduje się na IV pietrze Szpitala św. Wincentego a Paulo i składa się z dwóch odcinków – jednego dla dzieci młodszych (0-3 lat), a drugiego dla dzieci starszych (od 3 do 18 lat). W sumie na oddziale przygotowano ponad 30 miejsc, w tym siedem sal 1-osobowych, jedenaście sal 2-osobowych i jedną salę 3-osobową.

W ramach modernizacji w salach chorych postawiono specjalne fotele dla opiekunów dzieci, powstał pokój socjalny dla opiekunów i świetlica, gdzie dzieci mogą spędzać czas w trakcie hospitalizacji. Cały Oddział Pediatryczny wyremontowano w morskim klimacie.

Samorząd województwa pomorskiego od lat konsekwentnie zmienia oblicze tzw. szpitali marszałkowskich – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Remontujemy i modernizujemy oddziały, kupujemy nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie niemedyczne. Tym razem, dzięki przekazanym przez nas środkom, udało się wyremontować Oddział Pediatryczny i zlokalizować go w jednym szpitalu. Dzięki temu mali pacjenci będą mieli bardziej komfortowe warunki pobytu, diagnostyki i leczenia. Skorzystają też rodzice naszych podopiecznych, bo oddział znajduje się w Szpitalu św. Wincentego a Paulo, czyli w centrum Gdyni – dodał Mieczysław Struk.

Prace modernizacyjne zwiększyły bezpieczeństwo sanitarno-higieniczne, co było głównym celem. Poprawił się też komfort pobytu dzieci i pracy personelu.

Zależało nam, by Oddział Pediatryczny zlokalizowany został w szpitalu znajdującym się w ścisłym centrum miasta, z dobrą komunikacją z każdej dzielnicy Gdyni i okolic miasta – mówił wiceprezes Szpitali Pomorskich dr Dariusz Nałęcz.

20210609_141938.jpg Źródło:pomorskie.eu Źródło:pomorskie.eu Źródło:pomorskie.eu Źródło:pomorskie.eu Źródło:pomorskie.eu Źródło:pomorskie.eu Źródło:pomorskie.eu

W ramach prac na oddziale wykonano szereg robót budowlanych, w tym m.in. wymieniono wszystkie instalacje, tj. sanitarne i wodne, gazów medycznych wraz z montażem paneli medycznych i punktów poboru, wentylacji i klimatyzacji, systemów SSP i DSO, elektryczną i teletechniczną. Zainstalowano również podwieszane sufity.

Cały projekt kosztował 5,58 mln zł. Roboty budowlane pochłonęły ponad 5,1 mln zł, dokumentacja projektowa prawie 145 tys. zł oraz 300 tys. zł kosztował zakup wyposażenia. Środki na realizację inwestycji pochodzą z budżetu woj. pomorskiego (blisko 4,4 mln zł), Gdyni (1 mln zł) oraz spółki Szpitale Pomorskie (ponad 180 tys. zł).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24