07.06.2021 11:00 9 NW

Ruszyły szczepienia dla 12-15 latków

zdj. ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Od poniedziałku 7 czerwca ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19 młodzieży w wieku 12-15 lat. Zaszczepić będzie można się w najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września również w szkołach.

W Polsce uczniów w wieku od 12 do 18 lat jest w sumie ponad 2,5 miliona. Do tej pory zaszczepić przeciwko Covid-19 mogły się osoby od 16 roku życia. Od 7 czerwca na takich samych zasadach jak starsi będą mogły zaszczepić się osoby od 12-15 lat.

Młodzież zarejestrować może się poprzez:

– bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,

– kontaktując się z wybranym punktem szczepień,

– wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,

– e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

Aby zakwalifikować się na szczepienie trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Dokument jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia. Wypełnia go chętny do szczepienia wraz z opiekunem prawnym, który musi go podpisać.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że podczas szczepienia konieczna będzie obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Nie przewidujemy żadnych zmian ani trudności, ponieważ już przetrenowaliśmy, mówiąc kolokwialnie, zapisy osób niepełnoletnich w ostatnich tygodniach, kiedy to młodzież w wieku 16-18 lat mogła się rejestrować i szczepić - podkreślił szef KPRM.

W czerwcu w szkołach ma zostać przeprowadzona akcja informacyjna na temat szczepień. Natomiast między 6 a 10 wrześniem zbierane będą formularze medyczne w szkołach. Szczepienia w placówkach edukacyjnych maja odbyć się między 13-17 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24