21.05.2021 08:30 0 WH/siepomaga.pl

Filip z Rumi idzie na wojnę z białaczką. Potrzebuje pomocy!

Źródło: zrzutka.pl

Życie Filipa i jego rodziców z dnia na dzień wywróciło się do góry nogami. Diagnoza była szokująca – chłoniak złośliwy w jamie brzusznej oraz ostra białaczka limfoblastyczna. Mimo to chłopiec się nie poddaje i idzie na wojnę z chorobami. Trwa zbiórka i licytacje, angażuje się rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli. Wszystko po to, aby pomóc Filipkowi. W tej walce liczy się każdy grosz.

Filip urodził się 10 lat temu jako zdrowe dziecko i nic nie wskazywało na jego nagłe pogorszenie się zdrowia. Był radosnym i cieszącym się z małych rzeczy chłopcem. Tak było do czasu...

Pewnego wieczoru pojechaliśmy na SOR ze względu na jego dziwnie powiększający się brzuszek. I zaczął się koszmar... Badania, narkozy, wycinki, punkcje. Pierwsza diagnoza - chłoniak złośliwy w jamie brzusznej. Następna diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna, która zaatakowała 60 procent szpiku – czytamy na stronie zbiórki.

Mały rumianin wraz z rodziną rozpoczął natychmiastową i niełatwą walkę o zdrowie. Jego stan był bardzo poważny i liczyła się każda godzina.

Izolatka, kroplówki, pierwsza chemia. Wszystko spadło na nas nie wiadomo jak i skąd. Nie mogliśmy w to uwierzyć. Jak to, nasz Filipek?! Przecież poza dużym brzuszkiem wszystko było dobrze – czytamy dramatycznym apelu rodziny.

Po tygodniu intensywnego leczenia Filip wyszedł na prostą, ale to nie oznacza końca walki. To dopiero początek. 10-latek trzy tygodnie musiał leżeć w łóżku. Chłopiec ma trudności z poruszaniem się. Przyjmowanie leków wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Ponadto przez ten czas mocno ucierpiała jego psychika – były to traumatyczne przeżycia.

Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Rumi zaangażowali się w pomoc dla Filipa. Powstała zbiórka, gdzie można wspomóc chłopca. Ponadto na Facebooku pojawiła się grupa licytacyjna.

Młody rumianin idzie na wojnę z białaczką, gdzie będzie walczył o swoje zdrowie. Czeka go długa i kosztowna droga. Liczy się każdy grosz i każda minuta!

Zbiórka znajduje się tutaj.

Facebookowa grupa licytacyjna znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24