17.05.2021 16:01 11 NW

Ruszyły zapisy na szczepienia dla 16 i 17-latków

Źródło:pixabay.com

W poniedziałek (17 maja) ruszyły zapisy na szczepienia dla osób w wieku 16 i 17 lat. Młodzież szczepiona będzie preparatem firmy Pfizer.

W Polsce w sumie wykonanych zostało ponad 15 milionów szczepień, z czego w pełni zaszczepionych jest ponad 4 mln 500 tys.

Żeby osoby w wieku 16 i 17 lat zostały zaszczepione potrzebna jest do tego zgoda rodziców lub prawnego opiekuna. Nie muszą oni natomiast być obecni podczas szczepienia – wystarczy dokument z podpisem osoby uprawnionej.

Im więcej osób się zaszczepi, tym większe są szanse, że unikniemy czwartej fali. Jest to zupełnie bezpieczna szczepionka, więc warto się zaszczepić. Jedyne co budzi moje wątpliwości to fakt, że osoby nieletnie mogą przyjść na szczepienie bez opiekuna - mówi Adam Hermann, przewodniczący Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

Chętni zaszczepieni zostaną preparatem Pfizera. Jest to jedyna szczepionka, która została póki co dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u 16 i 17-latków.

Prowadzone są już badania, by do szczepienia dopuścić także osoby młodsze, powyżej dwunastego roku życia.

Jak informuje Anna Litewska, koordynatorka punktu szczepień w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, chętnych do przyjęcia szczepionki nie brakuje.

Obłożenie jest pełne, a czas oczekiwania bardzo krótki. Dziennie szczepimy około 600-650 osób. Jedynie w sobotę nie stawiło się na szczepieniu planowym 20 osób - mówi Anna Litewska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24