17.05.2021 13:30 0 WH/TTM/mat.pras.

W strugach deszczu ścigali się na rowerach w Szemudzie

Fot. Marek Trybański/ TTM

Nie straszny im deszcz, wiatr i niższa temperatura! Za nami maraton MTB Pomerania Maraton. W sobotę (15 maja) w szemudzkim lesie ścigało się 500 rowerzystów. Nie zabrakło uczestników z Warszawy czy Wrocławia. Kolejna edycja wyścigów odbędzie się w czerwcu.

Uczestnicy wydarzenia mogli wybrać jeden z dwóch dystansów – Mega, który liczył około 62 kilometrów lub Speed – około 32 kilometry. Ponad 400 rowerzystów, w tym większość amatorów, wybrało drugą opcję. W rywalizacji bierze udział coraz więcej kobiet – tym razem na starcie stanęło 50 rowerzystek.

Osiągnęliśmy limit zapisów. Mamy 500 uczestników, chociaż zainteresowanie było o wiele większe – mówi Marek Wróbel z MTB Pomerania Maraton w rozmowie z telewizją TTM.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

W zawodach wzięli udział młodzi kolarze, którzy skończyli 11 lat. Nie zabrakło też starszych uczestników, którzy mieli ponad 70 lat. W Szemudzie odbyła się druga edycja cyklu maratonu dla kolarstwa górskiego. Kolejna impreza zaplanowana jest na 19 czerwca w Bożympolu Wielkim.

Krzewimy aktywność fizyczną jak tylko możemy. Wiemy, że kolarstwo i turystyka rowerowa to bardzo zdrowy tryb życia. Z każdym naszym maratonem rośnie popularność cyklu. Zapraszamy wszystkich z całej Polski. Przyjechali do nas kolarze z Warszawy, Wrocławia i gór – dodaje Wróbel.

Wyniki MTB Pomerania Maraton w Szemudzie:

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:

1. Tomasz Repiński – ASE TREK GDYNIA

2. Krzysztof Krzywy – CYCLING PLANET

3. Łukasz Derheld – ASE TREK GDYNIA

OPEN KOBIET dystans MEGA: 1. Monika Kulling

2. Anna Kołatka – 3S BIKE TEAM CIECHANÓW

3. Ewelina Cywińska – MAJBIKE TEAM

**OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED: **

1. Damian Ciba – TAKO TEAM

2. Sebastian Młyński – DRUTEX BYTÓW

3. Michał Rozkocha – GK STG

OPEN KOBIET dystans SPEED:

1. Aleksandra Zabrocka  – MLKS BASZTA BYTÓW

2. Agnieszka Patoka 

3. Jadzia Kucharska – BELTA TEAM GDAŃSK

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24