07.05.2021 13:30 9 WH/TTM

W Wejherowie podzielą się rowerami

Fot. TTM

W sobotę (8 maja) na placu Jakuba Wejhera będą królować jednoślady. Po południu odbędzie się akcja „Podaruj niepotrzebny rower” - chętni będą mogli oddać lub przyjąć dwa kółka. Patronem wydarzenia jest posłanka Henryka Krzywonos- Strycharska.

Jak przekonują organizatorzy, akcja „Podaruj rower” to promocja ekologii i wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Dzięki temu nieużywane przez nas jednoślady zyskają drugie życie.

Zdobywanie świata na rowerze to coś pięknego. Zaglądamy do piwnicy i mamy kilka rowerów. Nagle okazuje się, że nasze dziecko jest za duże na ten rower. Jednoślad wygląda jeszcze dobrze i sprawnie. Więc możemy go komuś przekazać – zwraca uwagę Stanisław Kalicki, prezes fundacji „Już Pomagam”, która organizuje wydarzenie.

Akcja „Podaruj rower” rozpocznie się o godzinie 13:00 na wejherowskim rynku. Każdy chętny może oddać rower lub dostać jednoślad „z drugiej ręki”.

Ponadto uczestnicy wydarzenia otrzymają gadżety – torby i książki dla dzieci oraz dorosłych. Nie zabraknie słodyczy.

Młodzi ludzie wiedzą o tym, że nie wolno wyrzucać takich rzeczy. My szybko pozbywamy się przedmiotów, a musimy pamiętać o tym, że kiedyś to się reperowało. Uważam, że nie można się krępować, aby przyjść po rower – mówi Henryka Krzywonos-Strycharska, patronka akcji.

Więcej informacji na temat akcji znaleźć można w czwartkowym wywiadzie „Gościa Dnia” w Twojej Telewizji Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24